Logo marka osobista MW
FREEBIES | ODBIERZ 🎁

Cześć, miło mi Cię tutaj powitać!

Jeśli to Twój pierwszy raz na tej stronie to wiedz, że puszczam do Ciebie oko 🙂

W końcu odnalazłaś/odnalazłeś mnie w gąszczu Internetu a to wcale nie takie łatwe.

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą internetowym, czy właścicielem biznesu zapewne szukasz skutecznych sposobów na promocję i wyróżnienie swojego produktu lub usługi wśród innych konkurentów.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś/zastanawiałeś się, jak stworzyć dobry content, który przyciągnie potencjalnych klientów to dobrze, że tu jesteś.

Na blogu podpowiadam jak strategicznie podejść do działań content marketingowych tak, by były spójne z Tobą i Twoją firmą. A żeby było jeszcze ciekawiej pokazuję to na własnym przykładzie.

Jak content marketing może Ci pomóc?

Tworzenie wartościowych treści w Internecie to z jednej strony potężne narzędzie sprzedażowe a z drugiej długotrwały i wymagający proces. Żeby prowadzenie bloga i profili w social media przyniosło oczekiwane rezultaty, trzeba działać w odpowiedni sposób. 

Jak zatem znaleźć i wybrać ciekawe tematy na wpisy blogowe, tak by ludzie chcieli je czytać i angażować się? Jak i gdzie publikować treści, by dotrzeć do właściwych odbiorców? I w końcu: w jaki sposób tworzyć content, który działa i będzie budował naszą markę na kolejne lata?

Na początku warto zaplanować dystrybucję contentu, zdecydować o częstotliwości planowanych publikacji, wybrać ich kanały a przede wszystkim trafnie określić o czym i do kogo będziemy mówić. 

Im dalej w las, tym łatwiej się zgubić.

Aby połączyć te wszystkie kropki przyda się ktoś, kto poprowadzi za rękę i podrzuci nowe pomysły.

👉 Jeśli nie wiesz od czego zacząć, sprawdź jak powinna wyglądać strategia content marketingowa.

Content marketing w biznesie

W czasach, gdy dosłownie jesteśmy zalewani różnego rodzaju treściami musimy nie tylko przyciągnąć uwagę odbiorcy, ale przede wszystkim dawać namacalną wartość w formie inspiracji, rozwoju albo edukacji.

👉 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij tutaj czy warto inwestować w content marketing?

Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. I dzięki temu odważnie i autentycznie zaczniesz budować swoją markę w sieci.

Marketerzy często fiksują się sprawdzając zasięgi, ruch na stronie i konwersję. A przecież nie można zapominać o tym, że po drugiej stronie zawsze stoi człowiek. W walce o uważność, najważniejsze są reakcje jakie wywołują treści, które tworzymy.

Wierzę, że dobra treść sama się obroni. Jeśli tylko odpowiednio ją podamy.

👉 Nie wiesz jak zacząć docierać 

Strategia content marketingowa przewodnik 2022

Pobierz darmowego ebooka

Ebook Newsletter

Narzędzia do strategicznego tworzenia treści

Google Trends

Darmowe narzędzie do monitorowania potencjału fraz kluczowych. Dzięki niemu dowiesz się jakie tematy wpisywane w wyszukiwarkę są aktualnie popularne w określonym miejscu i czasie. Google Trends umożliwia również porównanie popularności danych haseł. Dzięki czemu dowiesz się, nie tylko o czym pisać, ale również jakich nazw użyć, by skuteczniej przyciągnąć odbiorców.

Google Keyword Planner

Planer słów kluczowych to bezpłatne narzędzie dostępne w panelu Google Ads. Dzięki niemu wybierzesz najlepiej dopasowane do twojej działalności słowa kluczowe i wyrażenia, które przydadzą się podczas tworzenia kampanii SEO lub Google Ads. Za jego pomocą sprawdzisz również prognozę skuteczności zaproponowanych wyrażeń i słów kluczowych w oparciu o przeciętne stawki i wielkość Twojego budżetu.

Similar Web

Serwis zbiera i agreguje dane na podstawie których, prześwietlisz działania konkurencji. Similar Web dostarczy Ci informacji o ogólnym ruchu na stronie, kanałach promocji, rozkładzie ruchu ze względu na lokalizację i źródła wizyt. Dzięki niemu możesz w łatwy sposób sprawdzić swoją pozycję na rynku w porównaniu do najlepszych 50 stron w wybranej kategorii lub kraju.

Facebook Audience Insights

Darmowe narzędzie od Facebooka, które dostarczy Ci jeszcze więcej informacji o Twoich fanach. Przydaje się wtedy, gdy chcesz poznać zainteresowania, zachowania i preferencje swojej grupy docelowej, by jeszcze skuteczniej targetować reklamy. Po wejściu do Menedżera reklam uzyskujemy dostęp do danych demograficznych, polubionych stronach, lokalizacji, języku i ogólnej aktywności badanej grupy na Facebooku.

Answer The Public

Nikt i nic nie powie Ci tak dużo o użytkownikach i ich zachowaniach w sieci, co ich wyszukiwania w przeglądarce. Dzięki Answer The Public w łatwy sposób dowiesz się na jakie pytania szukamy odpowiedzi w sieci i jak to wykorzystać podczas tworzenia treści. Ta platforma to niewyczerpane źródło pomysłów. Czasem odkrywa bardzo zaskakujące obszary poszukiwań, na jakie prawdopodobnie nigdy byśmy sami nie wpadli.

BuzzSumo

BuzzSumo przyda się do śledzenia trendów w internecie, generowania wartościowych treści i monitorowania liczby udostępnień w mediach społecznościowych. Dzięki liście najbardziej popularnych artykułów i wpisów otrzymujemy gotowe inspiracje i pomysły, które przydadzą się podczas tworzenia treści w Internecie. Udostępniane przez serwis zestawienia i raporty można wykorzystać do analizy działań konkurencji.

Narzędzia do optymalizacji contentu

Google Analytics

Konto Google Analytics powinien posiadać każdy właściciel strony internetowej. Narzędzie zbiera dane dotyczące zachowań użytkowników na stronie. Dzięki temu w łatwy sposób możemy dowiedzieć się skąd pochodzą użytkownicy, jakie działania podejmują na stronie i jak wygląda ich zaangażowanie.

Senuto

Narzędzie analityczne do pozyskiwania ruchu z Google. Dzięki udostępnianym przez serwis danym dowiesz się jak poprawić analizę widoczności swojej strony w sieci, znajdziesz właściwe słowa kluczowe i prześledzisz statystyki konkurencji. Na rynku od 2014 roku.

Surfer-SEO-logo

Surfer SEO

Narzędzie do optymalizacji contentu na stronie. Surfer SEO pomoże Ci stworzyć treści, które pokochają wyszukiwarki internetowe m.in. poprzez dobór odpowiednich treści na stronie i podpowiedzi co do długości treści, ich strukturze i nasyceniu słowami kluczowymi. Funkcja Audyt Surfer umożliwi Ci skuteczne zidentyfikowanie problemów pojawiających się na stronie i ich eliminację.

Ahrefs

Pomocny w pozycjonowaniu strony. Ahrefs pomoże Ci w czytelny sposób zebrać informacje dotyczące backlinków, czyli linków zwrotnych przychodzących do danej domeny i wszystkich jej podstron. Ponadto umożliwia analizę słów kluczowych oraz analizę widoczności w wybranych wyszukiwarkach i social media.

Narzędzia do planowania treści

Later

Pierwsza na rynku, profesjonalna aplikacja do planowania postów na Instagramie, Facebooku, Pintereście i Twitterze. Umożliwia wizualne ułożenie siatki zdjęć, ich automatyczną publikację i dostęp do statystyk zebranych na koncie. Przyda się wszystkim tym, którzy zarządzają wieloma kontami i potrzebują jednego, optymalnego systemu.

Buffer

Buffer w darmowej wersji umożliwia publikowanie treści w jednym miejscu na Facebooku, Twitterze, LinkedIn i Instagramie. Dzięki danym analitycznym, które udostępnia, wybierzesz najbardziej optymalną porę publikacji, przejrzysz statystyki i zidentyfikujesz najpopularniejsze posty.

Trello

Dzięki Trello uporządkujesz swoją pracę niezależnie od tego, czy działasz sam czy w zespole. Dostępne funkcje w aplikacje takie jak tworzenie tablic, list i kart pracy znacząco ułatwiają zarządzanie projektami i organizację zaplanowanych zadań.

Google Keep

Cyfrowy notatnik od Google’a, dzięki któremu znacząco usprawnisz swoją pracę. Przyda się wszystkim tym, którzy chcą zapanować nad tworzonymi notatkami i mieć do nich szybki i łatwy dostęp. Wśród przydatnych funkcji wymienić można m.in. nagrywanie notatek głosowych lub przechowywanie zdjęć paragonów, które przydają się podczas zgłaszania reklamacji.